Профілактика та лікування ВІЛ і туберкульозу в Донецькій області

Профілактика ВІЛ серед споживачів  ін’єкційних та їх партнерів

Географія діяльності: Донецька область (підконтрольна територія), м. Краматорськ, м. Добропілля та Добропільський район.

Мета: Зменшення ризику інфікування ВІЛ та інфекцій, що передаються статевим шляхом серед людей, які вживають наркотики ін’єкційно (ЛВНІ), шляхом надання безперебійного доступу ЛВНІ до комплексного пакету послуг з профілактики ВІЛ, туберкульозу, гепатиту С, раннього виявлення ВІЛ-інфекції, ТБ і сприяння в постановці на диспансерний облік та початку антиретровірусного лікування.

Завдання:

  1. Формування у ЛВНІ навичок безпечної ін’єкційної та статевої поведінки, а також мотивування до тестування на ВІЛ, гепатит С та проходження скринінгу на ТБ, шляхом надання мінімального пакету послуг.
  2. Формування у ЛВНІ навичок моніторингу здоров’я та прихильності до диспансерної групи.

Результати:

  • Комплексними профілактичними послугами охоплено в 2018 р. 1633 споживача ін’єкційних наркотиків;
  • Зменшено рівень інфікування ВІЛ, ІПСШ, ТБ та гепатитів серед ЛВНІ;
  • Підвищено поінформованість в питаннях профілактики та лікування клієнтів проекту;
  • Зросли практики більш безпечної ін’єкційної та сексуальної поведінки;
  • Інтегровано з програмами діагностики та лікування ТБ та ВІЛ, розширення доступу до медичних послуг у ЛВНІ;
  • Розширено доступ до соціальної допомоги для споживачі наркотиків.

Реалізація комплексних програм виявлення ВІЛ у статевих партнерів та представників інших уразливих до ВІЛ груп

Мета: Забезпечення доступу до тестування на ВІЛ для 200 статевих партнерів та близького оточення ЛЖВ, ЛВІН та представників інших уразливих груп в мм. Краматорськ та Добропілля задля диспансеризації та раннього початку лікування ВІЛ.

Завдання:

  1. Мотивування до тестування на ВІЛ статевих партнерів ЛЖВ, близького оточення, ЛВІН та представників інших уразливих груп;
  2. Сприяння в диспансеризації, мотивування до раннього початку лікування ВІЛ та формування прихильності до медичних послуг.

Результати:

  • Кількість клієнтів, які пройшли тестування на ВІЛ за допомогою швидкого тесту та отримали результат – 200 осіб;
  • Кількість клієнтів, які отримали позитивний результат швидкого тесту – 21 особа;
  • Кількість клієнтів, яким встановлено діагноз «ВІЛ-інфекція» – 21 особа;
  • Забезпечено доступ до тестування, найбільш приближеного до цільової аудиторії;
  • Покращено виявлення ВІЛ серед потенційно уразливих груп.

Комплексний супровід людей, які живуть з ВІЛ, з метою формування прихильності до АРТ і медичних послуг

Географія діяльності: Донецька область (підконтрольна територія), мм. Авдіївка, Дружківка, Красногорівка, Краматорськ, м. Бахмут і Бахмутський район, м. Добропілля та Добропільський район.

Мета: Зменшення рівня смертності та покращення стану здоров’я людей, які живуть з ВІЛ, в Донецькій області, шляхом сприяння початку АРТ і формування високого рівня прихильності до лікування та диспансерного обліку – 1176 ЛЖВ в 2018 р., 450 ЛЖВ в 2019 р..

Завдання: Забезпечення високої прихильності у ЛЖВ в Донецькій області до АРТ та медичних послуг, що передбачає своєчасний прийом АРВ-препаратів та регулярну диспансеризацію.

Реалізація напрямку здійснювалась з використанням інтервенції «Школа пацієнта», метою якої є формування прихильності у людей, які живуть з ВІЛ, до антиретровірусного лікування та отримання медичних послуг, що включає в себе своєчасний прийом препаратів і регулярну диспансеризацію. Інтервенція триває до шести місяців, протягом перших 2,5–3 місяців надаються 5 консультацій за базовими темами, кожна тривалістю близько 45 хвилин.

Результати:

  • Кількість дорослих ВІЛ-позитивних клієнтів, охоплених інтервенцією “Школа пацієнта”, які розпочали/відновили прийом АРТ – в 2018 р. 1176 осіб, в 2019 р. – 450 осіб;
  • Забезпечено прихильність й доступ ВІЛ-позитивних дорослих до лікування АРТ та до високоякісних медичних послуг на всіх етапах лікування ВІЛ;
  • Сформовано у клієнтів розуміння необхідності дотримання режиму прийому АРВ-препаратів, їх дозувань, відповідного харчування, своєчасної діагностики та виконання рекомендацій лікаря, організувати профілактику самостійної відмови від прийому АРТ.

Період реалізації
01.01.2018 р. – 31.12.2018 р.
02.01.2019 р. – 31.12.2019 р.

Донор
БО «100 ВІДСОТКІВ ЖИТТЯ», МБФ «Альянс громадського здоров’я» за фінансової підтримки Глобального фонду для боротьбі із СНІДом, туберкульозом та малярією

Бюджет
2018 р. – 2 933 322 грн.
2019 р. – 1 643 501 грн.