Клуб “Світанок” розпочинає реалізацію в Донецькій області трирічного проекту в рамках співпраці з MdM GE за проектом “Посилення системи охорони здоров’я та життєстійкості громад на Донбасі, Східна Україна”, який фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва і розвитку Німеччини (BMZ TA).
Мета проекту: Підвищити стійкість громад та місцевої системи охорони здоров’я в Донецькій області (ПУТ) шляхом покращення доступу до якісних мультидисциплінарних послуг первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД), включаючи послуги в сфері сексуального та репродуктивного здоров’я (СРЗ), психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, для задоволення потреб здоров’я населення, яке постраждало внаслідок конфлікту, з особливою увагою до вразливих груп.
Компонент, який реалізується нашою організацією, спрямований на зменшення численних бар’єрів та розширення доступу жінок, які живуть з ВІЛ, наркозалежних жінок, до базових та розширених медичних послуг в регіоні, зокрема в сфері сексуального та репродуктивного здоров’я, та включає декілька завдань:
- Створити ефективну модель надання медико-соціальних послуг для забезпечення специфічних потреб ВІЛ-позитивних та наркозалежних жінок, в тому числі постраждалих від гендерно зумовленого насильства. Для досягнення результату ми плануємо надавати медико-соціальні послуги ВІЛ-позитивним та наркозалежним жінкам у співпраці з Донецьким обласним перинатальним центром: сприяти проведенню діагностичних обстежень та лікуванню в сфері СРЗ, забезпечення витратними матеріалами (медичне обстеження, тести на вагітність, засоби контрацепції), транспорт до медичних закладів, підтримку з питань материнства, консультації з питань соціальних питань та зв’язок з безкоштовною адвокатською допомогою. Команда складатиметься з таких фахівців, як гінеколог, невропатолог, інфекціоніст, фтизіатр та соціальний працівник. Клуб «Світанок» залучатиме представників медичних закладів (відділи жіночих консультацій та ПМСД) до мультидисциплінарної команди, щоб забезпечити перенаправлення потенційних бенефіціарів для отримання медичної та соціальної допомоги.
- Інтегрувати модель міжсекторальних послуг для забезпечення специфічних потреб ВІЛ-позитивних та наркозалежних жінок, в тому числі постраждалих від гендерно зумовленого насильства, в регіональну систему охорони здоров’я. В рамках виконання цього завдання, Клуб «Світанок» проводитиме адвокаційні заходи, такі як регіональні круглі столи за участю осіб, що приймають рішення, та буде створено міжвідомчу робочу групу на обласному рівні, з представників Департаменту охорони здоров’я, громадських організацій та інших зацікавлених сторін. Група розробить стійкий механізм фінансування додаткових послуг у сфері СРЗ для ВІЛ-позитивних та наркозалежних жінок, забезпечення яких не передбачено пакетами медичних гарантів.
- Провести адвокаційні та інформаційні кампанії щодо захисту права бенефіціарів на здоров’я та просування кращих практик серед місцевого населення, з особливою увагою до вразливих груп з метою підвищення знань про медичні гарантії, вже надані державою, ефективних способів захисту прав пацієнтів, а також можливостей та способів запровадження додаткових медичних послуг на місцевому рівні рівня; серед закладів охорони здоров’я – з метою впровадження найкращих практик, що сприяють підвищенню рівня послуг; серед місцевих органів влади – з метою впровадження розроблених моделей та найкращих практик для розширення доступу до комплексних медичних послуг.
Заплановані результати:
- Модель надання медико-соціальних послуг для забезпечення специфічних потреб ВІЛ-позитивних та наркозалежних жінок, в тому числі постраждалих від гендерно зумовленого насильства, має бути переведена до обласного бюджету в рамках проекту, таким чином забезпечуючи її фінансову стійкість;
- Інформація про найкращі практики широко поширюється, щоб зацікавити інші підрозділи ОТГ/районів.