Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні (РАТН)

Благодійна організація «БФ «Клуб «Світанок» в партнерстві з КНП «Обласний клінічний протитуберкульозний диспансер» приймає участь в реалізації проекту «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні», за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), що впроваджується РАТН.

Метою діяльності є надання соціально-психологічної підтримки хворим на хіміорезистентний туберкульоз та обстеження контактних з ними осіб з метою покращення виявлення туберкульозу (ТБ), зменшення та запобігання відривів від лікування та підвищення його ефективності. Соціальний супровід пацієнтів на амбулаторному етапі лікування здійснюватиметься в мм.. Краматорськ, Покровськ, Мирноград, Слов’янськ та Слов’янський р-н, Бахмут та Бахмутський р-н, Добропілля та Добропільський р-н.

Визначальні критерії включення пацієнтів до проекту:

  1. Хворі на ХРТБ (дорослі, підлітки та діти), які знаходяться на лікуванні і в яких є ризик переривання лікування, пов’язаний з різними соціальними або психологічними чинниками: відсутністю житла; психологічними проблемами; вживанням наркотичних або алкогольних речовин; відсутністю документів та коштів на харчування і проїзд; побічними діями та втомою від лікування і іншим.
  2. Особи, які були в контакті з хворим на ХРТБ (які взяті на супровід).

Основні завдання соціального супроводу: зменшення відривів від лікування, формування стійкої прихильності до лікування та утримання хворого на лікуванні до повного його завершення шляхом надання СПП, орієнтованої на індивідуальні потреби хворого на ХРТБ, на амбулаторному етапі лікування.

Надавач гранту
Міжнародна організація PATH

Донор
Агентство США з міжнародного розвитку (USAID)

Період реалізації
15.05.2020 р. – 30.09.2023 р.

Бюджет
3 388 527 грн.