Жіноче здоров’я має значення: в Краматорську відбулась пресконференція присвячена дуже чутливій темі

20.12.2021
5311 Переглядів

Днями в краматорському АКМЦ відбулась пресконференція за ініціативи благодійної організації «БФ «Клуб «Світанок» під назвою «Жіноче здоров’я має значення». Під час пресконференції було презентовано трирічний проєкт організації «Лікарі Світу» «Посилення системи охорони здоров’я та життєстійкості громад на Донбасі, Східна Україна», який фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва і розвитку Німеччини (BMZ TA).

Виконавча директорка БО «Благодійний фонд «Клуб «Світанок Наталія Безелєва розповіла, що Клуб «Світанок» реалізує в Донецькій області компонент проєкту, спрямований на зменшення бар’єрів та покращення доступу жінок, які живуть з ВІЛ, наркозалежних жінок до базових та розширених медичних послуг в регіоні, зокрема у сфері сексуального та репродуктивного здоров’я. Серед іншого було підбито підсумки за попередні дев’ять місяців роботи, а також плани на майбутнє.

Протягом 9 місяців 2021 року послуги проєкту отримали 83 жінки, серед них: 73 мають ВІЛ-позитивний статус, 19 жінок які вживають наркотики, 2 внутрішньо переміщені особи, 3 пацієнтки програми замісної підтримки та 1 жінка з дискордантної пари.

 

На наступний рік Організація ставить перед собою наступні плани: створення ефективної моделі надання медико-соціальних послуг для забезпечення специфічних потреб ВІЛ-позитивних та наркозалежних жінок, в тому числі постраждалих від гендерно зумовленого насильства; інтегрування цієї моделі в регіональну систему охорони здоров’я; здійснення адвокаційних та інформаційних кампаній щодо захисту права бенефіціарів на здоров’я та просування кращих практик.

 

Загалом, тема розширення доступу жінок, які живуть з ВІЛ, наркозалежних жінок до базових та розширених медичних послуг є дуже чутливою, люди рідко торкаються її, тим більше обговорюють на загал. Але замовчування проблеми не є її вирішенням, тому діяльність Організацій, що підтримують таких бенефіціарів є дуже важливою. Не менш важливою задачею є зменшення стигматизації до жінок, які живуть з ВІЛ з боку суспільства, адже непоінформованість породжує чутки та упереджене ставлення, які, часом, дуже важко змінити.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *