Спільноти, вразливі до ВІЛ, об’єднуються в Краматорську

15.11.2021
1148 Переглядів

Вразливим групам важливо об’єднуватися! Протягом року в Краматорську є така можливість – співпраця спільноти ЛГБТ, людей, які живуть з ВІЛ, жінок, які є уразливими до ВІЛ, на базі ком’юніті-центру ГО «Інсайт».  

«На мою думку, вразливим групам людей, спільнотам, необхідно об’єднуватися для того, щоб в першу чергу не відчувати себе самотніми в своїй життєвій ситуації. Також таким чином легше донести до суспільства, що є на що звернути увагу. Багато маленьких частинок можуть стати чимось великим і сильним, так і зі спільнотами. Ми можемо вже бачити це, коли велика кількість суспільства почала відноситись до меншин з повагою і підтримкою. Звичайно, це довгий і складний процес, проте пройти цей шлях буде легше саме разом» – Ольга Терещенкова, координаторка ГО «Інсайт» у Краматорську.

Вже рік у Краматорську працює ком’юніті-центр ГО «Інсайт», це місце об’єднало найрізноманітніші спільноти. Ком’юніті-центр став безпечним місцем для розвитку, спілкування та запуску спільних ініціатив. «Я бачила у соціальних мережах реакцію від людей з Краматорська після новини, що у місті відкрився ком’юніті центр для ЛГБТ-спільноти. Я була дуже здивована коментарями, а ще більше мене вразило те, що люди із самої спільноти дуже сильно перелякалися. Що вже тут говорити про відкритість та відверті інтерв’ю. Розвиток будь-чого потребує часу та терпіння, не всі люди мають сміливість, силу в собі та ресурс бути відкритими та витримувати потік хейту та зневаги, дискримінації за різними ознаками у свій бік» – Ольга Ольшанська, менеджерка регіонального розвитку ГО «Інсайт».

До наших інформаційних заходів долучались регіональні партнери – благодійна організація «БФ «Клуб «Світанок», яка представляє спільноту людей, які живуть з ВІЛ, в Донецькій області. «Підтримуємо важливість співпраці з ГО «Інсайт» в регіоні – ми долучились до ряду заходів, що проводили колеги в своєму ком’юніті-центрі, дуже цікавих, насичених та корисних для нашої команди та клієнтів організації, проводили спільні активності. Це додатковий ресурс для розвитку потенціалу вразливих до ВІЛ груп, обміну досвідом та розширенням голосу спільнот» – Наталія Безелєва, виконавча директорка Клубу «Світанок».

Ще одними нашими партнерками є ініціативна група БО «Позитивні жінки» в м. Краматорськ, з якими ми проводимо заходи в рамках 16 днів активних дій проти гендерно зумовленого насильства, спільні зустрічі, FemTalks та Живу бібліотеку. «Жінки, які живуть з ВІЛ, та вразливі до ВІЛ, – група найбільш незахищена. З командою ГО «Інсайт» в Краматорську ми спільно піднімаємо питання потреб жінок, їх вразливості, гендерних аспектів. Важливо про це говорити, привертати увагу до прав жінок та мотивувати самих жінок захищати свої інтереси! Дякуючи партнерам, ми посилюємо цю діяльність», зазначає Вікторія Сємченко, регіональна координаторка БО «Позитивні жінки».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *