Розвиваємо компетенції команди із цифрової грамотності

26.10.2021
1150 Переглядів

Протягом жовтня команда нашої організації пройшла серію онлайн воркшопів з питань цифрової грамотності та безпеки. Тренер Юрій Антощук, голова фонду «Об’єднання», ознайомив адміністративний персонал та надавачів прямих послуг з можливостями онлайн сервісів та принципами цифрової безпеки при роботі з даними.

Умови сьогодення – загальна цифровізація та пандемія COVID-19 – ставлять нові вимоги перед працівниками соціальної сфери і надважливим стає вміння побудувати робочий процес в режимі онлайн.

Що таке хмарне сховище і як працювати «в хмарі», чим відрізняється особистий та корпоративний доступ – про це говорили під час перших воркшопів. Багато питань викликала тема щодо можливостей сервісів Microsoft й Google, планування і впровадження роботи команди через канбан-дошки. Дуже важливо, що учасники в процесі тренінгу відпрацьовували отримані навички та закріплювали їх практичними завданнями.

Наступні дві тренінгові сесії вивчали питання електронного документообігу та інструментів для командної роботи в мережі. Найцікавішим, схоже, було створення онлайн нотаток, бо такий записник завжди буде з вами і ви його не загубите, до того ж такі нотатки можна прив’язати не тільки до часу, а й до місця. Google чат теж зацікавив слухачів, тим більше деякі учасники тренінгу вперше почули про його можливості. Створення та робота з онлайн конференціями стала не менш серйозною, але при цьому певно розважальною темою. Так, онлайн конференції та можливості і функціонал Google форм та Google таблиць, стали завершальними темами цих тренінгів.

Окремі вебінари були присвячені акаунтам в соціальних мережах, їх захисту, надійності паролів та цифровій безпеці взагалі. В розрізі загальної теми дуже корисною стала інформація про можливість скорочувати довгі посилання через відповідні онлайн сервіси. Також слухачі дізналися про те, де згенерувати надійний пароль, як користуватись менеджером паролів та скільки теоретичного часу треба зловмисникам, щоби зламати ваш пароль. Крім того, учасники тренінгів дізнались що таке анонімний перегляд в браузері, як завести в ньому декілька акаунтів і що таке спам та боротьба з ним. Тож що про вас знає Facebook та Google? Учасники нашого воркшопу тепер з впевненістю можуть відповісти на це питання.

Заключні тренінгові зустрічі були присвячені роботі з Google інструментами – документами та формами, а також закріпленню знань про роботу з Google диском та чатом. Невеликі складнощі та багато запитань викликав розділ, присвячений створенню онлайн презентацій та роботі з Google формами, але гуру з онлайн сервісів Юрій Антощук професійно і максимально дохідливо пояснив всі особливості та нюанси роботи з цими хмарними сервісами. Що важливо – тренер пояснив, як працювати з Google сервісами окремо з платформи Windows/Mac та Android.

Загалом всі тренінгові сесії були цікаві, а той масив знань та навичок, що отримали учасники навчання, ще неодноразово знадобиться їм у подальшій роботі в мережі інтернет. Адже пандемія COVID-19 ще триває і вміння налаштувати роботу в дистанційному форматі стає в пригоді як ніколи, та навіть після закінчення карантинних обмежень навички роботи з хмарними сервісами будуть тільки плюсом в арсеналі професійних якостей соціальних працівників. Всім учасникам і не тільки бажаємо успіхів й наснаги. Мийте руки з милом, одягайте захисні маски та бережіть себе, бажаємо здоров’я.

Навчання стало можливим в рамках проєкту, що реалізувала БО “БФ “Клуб “Світанок” за підтримки організації «Людина в біді» @People inNeed Ukraine (https://www.facebook.com/PeopleInNeedUkraine) в рамках Програми солідарності COVID-19 від Європейського Союзу для ініціативи «Східне партнерство», що фінансується Європейським Союзом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *